جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

مرحله دوم کود دهی

           اینروزا ( اواخر اردیبهشت ) با توجه به تشکیل میوه چه و گذراندن دوره پر فعالیت درختان مرکبات ( از قبیل جوانه زنی و گل دهی و تشکیل میوه ) و با توجه به کم دوام بودن دوره اثر کودهای ازته ضرورت و نیاز کوددهی مرحله دوم ( ازته ) احساس میشه .  

         لذا در نظر دارم طبق توصیه کودی آزمایشگاه خاکشناسی برای هر درخت بالای 10 سال بمقدار 500 الی 700 گرم کود سولفات آمونیم به همراه آبیاری مصرف کنم .  

         از نکات ضروری دیگر در اینروزها حذف جسته ها و رسته ها ( جوانه های ) زائد داخل درختان هست که هم باعث مصرف مواد غذایی درخت شده و هم با پر کردن فضای داخلی درخت مانع نورگیری لازم برای قسمت داخلی از طریق تاج درخت میشن و از طرفی کار هرس بعد از برداشت را سنگین تر می کنن .  

         

         الان که هنوز نرم هستن و قطور و سفت نشدن راحت با کشیدن دست کنده شده و حذف میشن . اما بعد از مدتی درشت و قطور شده و حذف اون ها مشکل میشه بعلاوه با زخمی شدن ته جوانه های ضخیم احتمال آسیب رسانی و نفوذ بیماری ها و آلودگی ها به تنه درخت بیشتر میشه .  

         حذف جوانه های زائد داخل درخت هر سال در سه نوبت باید انجام بشه . نوبت اول نیمه دوم اردیبهشت ، نوبت دوم اواسط مرداد و نوبت سوم هم اواخر شهریور .    


  این مطلب تا کنون 37 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395
  منبع
  برچسب ها : درخت ,نوبت ,جوانه ,میشه ,         ,زائد داخل ,تشکیل میوه ,
  مرحله دوم کود دهی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر